Sunexpress Uçak Bileti - Sunexpress Bilet | İstanbul Havalimanı
 •  

   

Sunexpress Uçak Bileti – Sunexpress Bilet

sun_express-biletTürkiye’nin en avantajlı uçak bileti sorgulama sitesinde tatil ya da seyahatlerinizi ucuza getirecek Sunexpress biletlerine sahip olma fırsatı sizleri bekliyor. Online olarak Sunexpress uçak bileti sorgulama işlemi gerçekleştirmek için sorgulama alanındaki kısma nereden nereye seyahat edeceğinizi, gidiş dönüş tarihinizi ve istenilen diğer bilgileri doldurmanız yeterli. Birkaç saniye içerisinde önünüze açılacak ekranda en ucuzdan pahalıya doğru seferler sıralanacaktır. Sizin için en uygun tercihi yaparak kredi kartınızla biletinizi satın alarak kısa sürede online uçak bileti alma işleminizi sonlandırabilirsiniz. Gelelim Sunexpress güvencesi ile uçmanın keyfine. 1989 yılında THY ve Lufthansa’nın eşit hisse ortaklığı şeklinde kurulan Sunexpress Antalya ve Türkiye merkezli bir havayolu firmasıdır.

Sunexpress Uçak Bileti Sorgulama

Sunexpress uçak bileti sorgulama hizmetimiz sayesinde ucuz ve yorucu otobüs yolculukları yerine Sunexpress güvencesi ile ulaşmak istediğiniz yere daha hızlı ve daha ekonomik bir şekilde uçabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden Sunexpress havayolu firmasının müşterilerine sunmuş olduğu kampanya, indirim ve fırsatları anında takip ederek yararlanma şansı da elde edebilirsiniz. Sunexpress 486 dış hat, 352 iç hat olmak üzere haftada toplam 838 tarifeli uçuş gerçekleştirerek müşterilerine keyifli bir yolculuk sunmaktadır. Sizlerde bu keyifli yolculuğun tadına varmak için online biletinizi kısa sürede sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden yurtiçi ve yurtdışı uçuş tariflerini görebilir, kalkış varış bilgilerini inceleyerek seyahatinize dair en ufak konuda dahi bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sunexpress Uçak Bileti

Hem dünyanın, hem de ülkemizin en prestijli havayolu firmalarından birisi olan Sunexpress güvencesi ile uçmak için sitemizden anında online uçak bileti sorgulama işlemine başlayabilirsiniz. Valizinizi hazırlamak için acele etmenize gerek yok. Biletinizi satın almak için birkaç dakikanızı ayırdığınız kalan sürede rahatça seyahat planınızı yapabilir, valizinizi de stressiz bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Sunexpress uçak bileti sorgulama https://www.3havalimanı.com/sunexpress-bilet işlemleri için erken davranarak indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Sunexpress Engelli Yolcu Prosedürü

Sunexpress ile yolculuk yapanların uyması gereken kurallar, resmi web sitesinde açıklanarak seyahatin daha rahat geçmesi sağlanmaktadır. Bu kapsamda yer alan Sunexpress engelli yolcu prosedürü de yine yolcuların seyahatlerini daha rahat hale getirmek adına sunulmaktadır. Sunexpress’in web sitesinde yayınladığı ve dikkat edilmesini istediği kurallar şöyledir;

 • Rezervasyon esnasında verilen “Engelli Yolcu Başvuru Formu”nu doldurarak başvuruda bulunmanız gerekiyor.
 • Görme ve duyma engelli yolcuların herhangi bir rapora ihtiyaçları yoktur.
 • Hem görme hem de duyma engelli yolcular, refakatçi eşliğinde yolculuk yapabilirler.
 • Yolcunun kullandığı herhangi bir alet (kullanılan ekipmanın türü, ebatları, ağırlığı vs.) belirtmek için forum doldurması zorunludur.
 • Hareket kabiliyeti kısıtlı yolcuların talep/ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için rezervasyon esnasında Engelli Yolcu Başvuru Formu’nu doldurmaları gerekmektedir.

Sunexpress ile kolay bir şekilde yolculuk yapmak, engellerin seyahate mani olmamasını sağlamak adına belirtilen kurallara uygun şekilde hareket etmenizi öneririz. Tatil beldelerine kolay ulaşmanın ayrıcalıkları içerisinde kalabileceğiniz Sunexpress ile beklediğinizden çok daha rahat bir şekilde seyahat edeceksiniz.

Sunexpress Bebek Yolcu Kuralları

Sunexpress, seyahatin daha rahat geçmesi için çocuklu ailelere ayrıcalıklar sunarak çok daha rahat bi,r yolculuk yapmalarına olanak tanıyor. Bu kapsamda resmi web sitesinden yaptığı açıklamaları dikkate alarak beklediğiniz gibi bir seyahat yapma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Sunexpress bebek yolcu kuralları aşağıdaki gibidir.

 • 0-24 aylık yolcular “bebek yolcu” sınıfında değerlendirilmektedirler.
 • Bebek yolcuların serbest bagaj hakkı 20 kg.’dir.
 • Uluslararası yolculukta serbest bagaj hakkı 15 kg.’dir.
 • Bebeklerin altını değiştirmek için uçakta uygun altyapı bulunmaktadır.
 • Bebekli aileler isterlerse en ön koltuklarda “bebek yatağı” hizmetinden 20 € ek bedel karşılığında faydalanabilirler.
 • Bebek yatağı, en fazla 11 kg. bebeklere tahsis edilmektedir.
 • Her uçakta sadece 1 adet bebek yatağı bulunmaktadır.

Sunexpress Bebek Yaş Sınırı

Sunexpress ile yolculuk yapan ailelere tanınan haklar, seyahatin çok daha rahat ve keyifli geçmesi adına sunulmaktadır. “Bebek yolcu” kapsamında değerlendirilen yolcuların yaş sınırı 0-24 aylık bebeklerde uygulanmaktadır. 3 yaşından gün almış yolcular “çocuk yolcu” sınıfında yer almaktadırlar.

Sunexpress Bebek Arabası Taşıma

 • Sunexpress kurallarına uygun olan bebek arabaları, kabin içerisine kadar getirilebilmektedir.
 • Uygun olmayan bebek arabaları ise ücretsiz olarak taşınmaktadır.

Sunexpress ile ailece yolculuk yapmanın keyfine varmak ve dilediğiniz gibi bir seyahatin tadına varmak için resmi web sitesine girerek “Bilgilendirme” bölümünden merak ettiğiniz tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilir, sahip olduğunuz haklar hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Sunexpress Bagaj Hakkı

Bagaj hakkı, her yolcunun bilmesi gereken konulardan biridir. Havalimanlarının girişinde Check İn işlemi yapıldığı sırada çoğu zaman meydana gelen sıkıntıların en büyük nedeni, öncesinden gerekli kurallar hakkında bilgi edinmemekten ileri gelmektedir. Biz de bu anlamda sizlere yardımcı olarak “Sunexpress bagaj hakkı” konusunda gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Sunexpress’in resmi web sitesinde yapılan bilgilendirmeler aşağıdaki gibidir.

 • Sunexpress dış hatlarda serbest bagaj taşıma hakkı güzergâha bağlı olarak 20-40 kg. arasındadır.
 • El bagajı hakkı maksimum 6 kg. 55 x 40 x 20 cm ebatlarındadır.
 • Bebek yolcularda bagaj hakkı 20 kg.’dir.
 • Yurtiçi seyahatlerde bebeklerin serbest bagaj hakkı 15 kg.’dir.
 • Ek bagaj bedeli olarak kilogram başına 6 TL bedel tahsil edilmektedir.
 • Yurtdışı seyahatlerinde ek bagaj bedeli 10 Euro’dur.
 • Sunexpress ile yapılan uçuşlarda, uçuşun aktarmalı olması durumunda, bagaj hakkı uluslararası uçuşun bagaj hakkı geçerlidir.

Kilogram başına bölgelere göre dağılımı incelemek ve buna göre bagajınızı hazırlamak için Sunexpress resmi web sitesinden “Bagaj” bölümüne girerek gerekli bilgileri inceleyebilirsiniz.

Sunexpress Servisi Olan Havalimanları

Tatile çıkarken daha rahat etmek için havayolu firmalarının müşterilerine sundukları servisleri kullanmanızı öneririz. Sunexpress servisi olan havalimanları yönüne doğru seyahate çıktığınızda çok daha rahat edebileceğinizi söylemek istiyoruz. Kısıtlı yerlere sefer düzenleyen şirketin, hemen hemen gittiği tüm yönlerinde servisleri bulunmaktadır. Resmi web sitesinde yayınladığı bilgilere göre servisi olan havalimanları aşağıdaki gibidir.

 • İzmir
 • Antalya
 • İstanbul
 • Adana
 • Kars
 • Malatya
 • Samsun

Bu yönlere doğru yapacağınız seyahatlerde, Sunexpress servisi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu da seyahatte daha rahat etmeniz adına oldukça etkili bir hizmettir. Hizmette sınırsız kalite seçenekleri sunan ve yolcularının rahatlığı adına gerekli tüm çalışmaları yapan Sunexpress, servisi olan havalimanları ile yolcularına ayrıcalık tanıyan isimlerden biridir. Tatile çıkarken ailece çıkmak ya da bagajınızın olması sorun yaşamanıza neden olmayacaktır. Dilediğiniz gibi bir seyahat, aradığınız ayrıcalıklar ve daha fazlasına sahip olmak için siteden sunulan Sunexpress servisi olan havalimanları hakkında bilgi alarak daha rahat bir şekilde yolculuk yapmanın farkını yakalayabilirsiniz. Sitemizi takip ederek de yenilikleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Sunexpress Promosyon Bilet

Promosyon bilet, ekonomik ve businesclass sınıf bilet fiyatlarına göre daha uygun fiyatlarla satın alınabilen bir bilet türüdür. Ancak bu tip bileti satın almak için seyahatten en az 1 ay önce bilet rezervasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Tüm havayolu firmalarında olduğu gibi bu hizmet, Sunexpress Taşımacılık şirketinin de hizmetlerinde bulunmaktadır. Öncesinden planladığınız bir seyahatiniz var ise ve taşıyacağınız bagajınız çok fazla değilse kesinlikle tercih edebileceğiniz bilet türü olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Sunexpress promosyon bilet farkı ile daha uygun fiyatlarla seyahat etmek için sitemiz hizmetlerini de değerlendirebilirsiniz. Firmanın yolcularına sunduğu tüm haklar, sitemizden de elde edilebilmekle birlikte, herhangi bir ekstra bedel ödemesine de gerek bırakmamaktadır. Tatil bölgelerine yönelik hizmetleri ile adından söz ettiren Sunexpress ile beklentilerinizden çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz.

Sitemizde, uçak bileti konusunda sunduğumuz avantajlarımızı değerlendirerek, daha kolay bir yolculuk yapmanın keyfine varabilirsiniz. Firmanın uçuş yaptığı tüm yönleri için Sunexpress promosyon bilet seçeneklerinden faydalanarak daha az maliyetle daha keyifli bir seyahat gerçekleştirmenin tadına varabilirsiniz.

Sunexpress Bilet İptal ve Değişiklik

Planlanan yolculukların iptal olması ya da güzergah değişikliğine uğraması durumunda yapılması gereken şey iptal ve değişiklik işlemidir. Tüm hava yolları firmalarında bu hizmet sunulmaktadır. Sunexpress bilet iptal ve değişiklik hizmeti de firmanın bünyesinden yolcularına sunulan hizmetlerden biridir. Bundan faydalanarak seyahatinizin yönünü değiştirebilir, ya da haklı gerekçelere sahip iseniz biletinizi iptal ettirme hakkına sahip olabilirsiniz.

Sunexpress bilet iptal ve değişiklik kuralları

 • Bilet iptal veya değişikliğinde, rezervasyon kayıtlı kişi işlem yapabilir.
 • Değişiklik yapılacak bilet için uçuştan en az 12 saat önce işlem yapılması gerekiyor.
 • Değişiklik yapılan biletlerde, güzergâha göre ek bedel uygulanmaktadır.
 • Promosyon biletlerde iptal ve değişiklik yapılamaz.

Sunexpress ile yapacağınız seyahatlerin daha keyifli ve rahat geçmesi adına firmanın belirlediği kurallar çerçevesinde hareket etmeniz her anlamda işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Tatil beldelerine yolculuk, yolculukta ekstra avantajlar ve daha fazlası için firmanın resmi web sitesinde yaptığı duyuruları ve bilgilendirmeleri detaylı bir şekilde incelemenizi öneriyoruz. bu şekilde yapacağınız yolculuk, çok daha keyifli olacaktır.

Sunexpress Online Check İn

Online Check İn işlemi, havaalanına gitmeden bilgisayar ya da mobil cihaz ile yapılan işlemdir. Bu işlem sırasında bagaj bilginizi ve koltuk seçiminizi belirleyebilirsiniz. Ancak Sunexpress Taşımacılıkta şuan için koltuk seçimi yapılamamaktadır. Bunun haricinde kalan diğer işlemlerinizi online sayfasını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanına çok öncesinden gitmenize gerek kalmadan kolay bir şekilde evinizden ya da iş yerinizden Sunexpress Online Check İn işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır.

Sunexpress Online Check İn nasıl yapılır?

 • Sunexpress resmi web sitesine giriş yapın.
 • Rezervasyon (PNR) numaranızı girin.
 • Soyadınızı girin.
 • Adınızı girin.

Basit birkaç adımda yapabileceğiniz Sunexpress Online Check İn sayesinde çok öncesinden havaalanına gitmenize gerek kalmayacak, işlerinizi rahatlıkla yapmanın keyfini yakalayacaksınız. Seyahatte esnek seçenekler ve yolculukların daha keyifli geçmesi adına sunulan kolay işlemlerden faydalanarak dilediğiniz gibi seyahat yapma ayrıcalıklarına sahip olabilirsiniz. Tatil ve gezilerde tercih edilen Sunexpress ile en iyi yolculuğu yaparak zamandan tasarruf etmenin kolaylıklarına varmak için Sunexpress Online Check İn yaptırmanızı öneriyoruz.

Sunexpress İletişim Bilgileri

Almanya Tel: 01806-95 95 90 (Almanya sabit hatlarından 20 cent/çağrı; cep telefonlarından max. 60 cent/çağrı)
Avusturya Tel: 0820-898 797 (0,20 €/dak.)
İsviçre Tel: +41 900 444797 (0,36 CHF/dak.)
Danimarka: 0787 72825(0,049 €/dak.)
Finlandya: 0931579405 (0,049 €/dak.)
Hollanda Tel: 020 811 0777(0,039 €/dak.)
Türkiye Tel: +90 444-0-797(0,09 TL/dak.)
Fransa Tel: 0821 770193 (0,12 €/dak.)
Norveç Tel: 800-11263 (ücretsiz)
İsveç Tel.: 08-50 639542 (Servis sağlayıcıya bağlı)
İtalya Tel.:
06 976 285 70  (0,039 €/dak.)
birleşik krallık Tel.:
020 349 985 70 (0,039 €/dak.)
Belçika Tel.:
02 808 59 46 (0,039 €/dak.)
Diğer Ülkeler: 00 90 – 444-0-797

Müşteri Ilişkileri Iletişim Adresi:

Customer Relationship Management

TR-07230 Antalya, Türkiye
P.O Box 28
Yenigöl Mah. Nergiz Sok. No: 84 PK
Muratpaşa / Antalya / Türkiye

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)