Atlasjet Uçak Bileti - Atlas Global | İstanbul Havalimanı
 •  

   

Atlasjet Uçak Bileti – Atlas Global

mailing2Hizmet vermeye 14 Mart 2001 tarihinde Atlasjet adıyla başlayan Atlas Global hava yolu firması seneler boyunca milyonlarca yolcu taşımıştır. Firmanın ismi 2015 Ocak ayında, firmanın el değiştirmesiyle beraber değişmiştir. Atlasjet olarak uzun seneler çalışan hava yolu firması artık hizmet hayatına Atlas Global olarak devam etmektedir. Atlas Global hava yolu firması hem yolcu hem de yük taşımacılığı yapmaktadır. Bu sayede hitap ettiği ve hizmet verdiği alan oldukça geniştir. Sizler de güvenilir ve ekonomik bir hava yolu firması arıyorsanız Atlas Global firmasını tercih edebilirsiniz. Firmanın zamanla yapmış olduğu çeşitli kampanyalar ile oldukça uygun fiyatlar karşılığında uçak bileti satın alabilirsiniz.

atlas_jet_ucak_bileti_sorgulamaAtlas Global yalnızca yolcu değil yükte taşıyan bir hava yolu firmasıdır. Bu nedenle bazı şirketlerin filo taşımacılığını da yapmaktadır. Hizmet vermeye 2001 yılında başlayan ve yalnızca iki uçağı bulunan firmanın bugün tam yirmi iki uçağı vardır. Bu uçaklarla yolcu ve yük taşımacılığı yapılmaktadır. Atlas Global uçak bileti https://www.3havalimanı.com/atlasjet almak için herhangi bir bilet gişesini kullanabilirsiniz. Ya da biletinizi hemen alabilmek için internet sitelerini kullanmanız gerekir. İnternet sitelerinden alacağınız uçak biletleri oldukça uygun fiyatlı olacaktır. Firmaların sitelere özel çeşitli promosyon ve kampanyalar düzenlemesi müşterilerin ucuz uçak bileti almaları için birer fırsattır. Sizler de bu kampanyaları takip ederek oldukça uygun fiyatlar karşılığında bilet satın alabilirsiniz. Sorunsuz bir işlem için öncelikle uçak bileti sorgulama yapmanız gerekir. Uçak bileti sorgulama işlemi sayesinde nereye giderseniz gidin en uygun fiyatlı uçak biletini ve tüm seferleri bulabilirsiniz. Böylece size en uygun seferi bulma ihtimaliniz de artacaktır.

Atlasjet firmasına ait uçak biletiniz varsa interneti kullanarak check in işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hava yolunda ekstra olarak çaba sarf etmeniz ve uğraşmanız gerekmeyecektir. Online check in internet üzerinden yapıldığı için sizi yormayacaktır. Bu hizmetlerden faydalanmak için hava yolu firması tercihinizi Atlas Global hava yolu firmasından yana yapmanız gerekir. Böylece kaliteli bir hizmet satın almış olursunuz.

Atlasglobal Engelli Yolcu Prosedürü

Yolculuğun daha rahat geçmesi adına hava yolu firmalarının belirlediği kurallar çerçevesinde hareket etmek gerekiyor. Atlasglobal, seyahatin keyifli geçmesi adına bazı kurallar getiren ve bu kurallar sayesinde yolcularının beklediklerinden daha rahat bir seyahat etmelerini sağlıyor. Atlasglobal engelli yolcu prosedürü içerikleri hakkında bilgi sahibi olarak daha kolay bir yolculuk yapmanın keyfine varabilirsiniz.

Atlasglobal Engelli Yolcu Prosedürü

 • Hasta Yolcular
 • Hasta yolcuların seyahat edebilmeleri için doktordan “seyahat etmesinde sakınca yoktur” yazılı belgeye sahip olmaları gerekiyor.
 • Doktordan alınan raporun en fazla 10 günlük olması ve Türkçe veya İngilizce olması gerekiyor.
 • Bakıma muhtaç hasta yolcular, refakatçi olmadan seyahat edemezler.
 • Görme ve duyma engelli yolcular
 • Görme ve duyma engelli yolcuların seyahat etmeleri için herhangi bir rapora ihtiyaçları yoktur.
 • Hem görme hem de duyma engelli yolcular ise refakatçi eşliğinde yolculuk yapabilirler.
 • Rehber köpek ile seyahat edenler, köpeklerinin tüm aşılarının yapılmış olduğuna dikkat etmelidirler.
 • Hareket kabiliyeti kısıtlı yolcular
 • Engelli yolculardan herhangi bir rapor istenmemektedir. Ancak acil durumlarda kendi başına işini göremeyecek yolcular, refakatçi eşliğinde yolculuk yapabilirler.
 • Sedye talep etmek için seyahatten en az 24 saat önce Atlasglobal yetkilileri ile görüşülmesi gerekiyor.
 • Kabul edilmeyen yolcular
 • Uçak kapısı kapanmadan önce astım krizi geçiren yolcular
 • Elektrikli ya da basınçlı alet kullanan yolcular
 • İlk 48 saatini doldurmayan “bebek yolcular.”
 • Bulaşıcı herhangi bir hastalığı olanlar.

Atlasglobal Engelli Yolcu Fiyatları

Rahat ve uygun fiyatlarla seyahat etmek isteyenler, genellikle araştırmalarını yaparlarken, kendilerinde bulunabilecek özel durumlar üzerinden araştırma yaparlar. Mesela engelli yolcu indirimi, bazı firmalarda, yolculara özel olarak sunulan bir hizmettir. Bu indirimlerle daha az para ödeyerek seyahat etmek mümkündür. Ancak her firmada bu tipten indirimler bulunmamaktadır. Atlasglobal engelli yolcu fiyatları konusunda herhangi bir indirim yapmamaktadır. Ancak yolcuları için uyguladığı kampanya ve indirimler sayesinde, ucuza uçmanın kolaylıklarına varmak mümkündür. Firmanın özel olarak indirime tabi tuttuğu herhangi bir sınıf olmamakla birlikte, yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde sürekli olarak yeni kampanyalar düzenlemesi, herkesin rahatlıkla seyahat etmesini sağlamaktadır.

Atlasglobal uçak bileti alırken, sunulan kampanyaları incelediğinizde, zaten büyük indirimlerin uygulandığını göreceksiniz. Ekstra olarak indirim yapmadıkları için Atlasglobal engelli yolcu fiyatları da diğer fiyatlarla aynıdır. Sahip olduğunuz haklar hakkında bilgi almak ve kolaylıklardan yararlanmak için sitemizin ilgili bölümlerini inceleyebilir, buna göre hareket ederek uygun uçak bileti rezervasyonu olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Atlasglobal bebek yolcu kuralları

Seyahatin daha keyifli geçmesi adına yolcuların uyması gereken bir takım kurallar vardır. Atlasglobal, bebek yolcu kuralları ile ilgili yaptığı bilgilendirmesi ile aileli bebeklerin daha rahat yolculuk yapmalarını sağlamaktadır. Buna göre aşağıda belirlenen kurallara uygun şekilde hareket ettiğinizde, yolculuğunuzun çok daha rahat geçmesini sağlayabilirsiniz.

Atlasglobal bebek yolcu kuralları:

 • 0-24 aylık yolcular “bebek yolcu” sınıfında yer alırlar.
 • İlk 48 saatini doldurmamış bebekler, seyahat edemezler.
 • Bir yetişkin ancak bir bebeğe refakat edebilir.
 • İkinci bebek var ise ve refakatçi yok ise ikinci bebek için yetişkin bileti alınır.
 • Ebeveynin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.

Atlasglobal Bebek Yaş Sınırı

 • 0-24 ay yolcular “bebek yolcu” sınıfında değerlendilirler.

Atlasglobal Bebek Arabası Taşıma

 • Kabin içinde taşınmasına izin verilen bebek arabalarına “el bagajı” etiketi verilir.
 • Taşınmasına izin verilmeyen bebek arabalarına “kargo bagaj” etiketi verilir.
 • Bebek arabası taşıma ücreti bulunmamaktadır.
 • Kabin içinde taşınmasına izin verilmeyen arabalar yerine, firma tarafından uygun bebek arabası temin edilir.

Atlasglobal bebek yolcu indirimi

 • 0-24 aylık bebekler için iç hat tek yön uçuşlarda 10 TL, Süleymaniye ve Erbil uçuşlarında 50 $ ücretle, Ercan Havalimanı uçuşlarında ise vergiler hariç %10 indirim uygulanmaktadır.

Atlasglobal ile yolculuk yaparken belirlenen kurallara uygun şekilde hareket ederek seyahatinizin çok daha rahat geçmesini sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Atlasglobal resmi web sitesinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Atlasglobal Bagaj Hakkı

Yolcuların en çok sıkıntı çektikleri konulardan biri de bagaj hakkı sorunudur. Firmalar genel olarak yolcularına 15-30 kg. arası serbest bagaj hakkı tanımaktadırlar. Ancak ek ücret karşılığında alınan bagajlarla istendiği gibi bagajın taşınması sağlanabilmektedir. Atlasglobal bagaj kuralları konusunda daha esnek davranarak yolcularının rahat bir seyahat etmelerine yardımcı olmaktadır.

Atlasglobal bagaj hakkı:

Kabin Bagaj;

 • Kabin bagaj, serbest bagajı hakkı dışında ek olarak alınan bagaj hakkıdır. Ekstra en fazla 75 kg. bagaj satın alabilen yolcular, bagajlarının taşınması ve indirilmesi işlerinden kendileri sorumludurlar.

Kayıtlı Bagaj;

 • Kayıtlı bagaj, uçakların alt bölümünde yolcuların serbest olarak veya ek olarak satın alabilecekleri bagaj türüdür. Ceheck İn işlemi yapılırken bagaja etiket vurularak, Atlasglobal sorumluluğuna verilir. İç hat uçuşlarında maksimum bagaj hakkı ekonomi sınıfı için 20 kg, business için 30 kg. olarak belirlenen kayıtlı bagajda, ek olarak alınabilen bagaj miktarı 35 kg. olarak belirlenmiştir.

El Bagajı;

 • Bir yolcu en fazla 25x45x56 cm. ebadında, 8 kg. ağırlığında yanında el bagajı götürebilir. Bu oran üzerindeki bagajlar “kayıtlı bagaj” etiketi alır.

Keyifli bir yolculuk yapmak için bagaj hakkı kuralları hakkında net bilgileri, yolculuğa çıkmadan önce öğrenmenizi öneriyoruz.

Atlasglobal Servisi Olan Havalimanları

Atlasglobal ile yolculuk yaparken yolculuk öncesi ve sonrasında daha rahat etmek ve yol yorgunluğuna kapılmamak için servisi olan havalimanları güzergâhında yolculuk yaparken servislerini kullanmanızı öneriyoruz. Özellikle tatil beldelerine sefer düzenleyen Atlasglobal servisi olan havalimanları da bu bölgelerde daha fazla görülmektedir.

Atlasglobal servisi olan havalimanları, Bitez, Bodrum, Gümbet, Konacık, Milas, Muğla, Turgutreis ve Yatağan olarak resmi web sitesinde belirlenmiştir. Yaz aylarında yapacağınız tatil yolculuklarında rahat etmek, uçak yolculuğundan sonra yol yorgunluğuna kapılmamak için Atlasglobal servisi olan havalimanları ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Merkezi noktalarda yer alan duraklarının olması, seyahat ederken daha da rahat etmek adına yeterli olacaktır. Havacılık sektörünün uygun avantajlarından faydalanmak ve yolculuk yaparken haklarınızın neler olduğunu daha net görmek için sitemizden sizlere sunduğumuz bilgilendirmeleri inceleyebilirsiniz. Atlasglobal hakkında merak ettiğinizden çok daha fazlasına yer verdiğimiz sitemizde, firmanın yolcularına sunduğu haklar, bilmeleri gereken kurallar ve daha fazlası hakkında bilgi edinerek seyahatinizin daha rahat geçmesini sağlayabilirsiniz. Atlasglobal servisi olan havalimanları hakkında daha net bilgi almak için çağrı merkezi numarasını arayabilirsiniz.

Atlasglobal Bilet İptal ve Değişiklik

Seyahatin önemli bir diğer konusu da uçak biletlerinde iptal ve değişiklik hakkında bilgi sahibi olmaktır. Çünkü dönem içerisinde belirsiz bir takım nedenlerden dolayı seyahatin değişimi ya da iptal edilmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Her hava yolu firması bu alanda müşterilerine hizmet sunarak, seyahatlerinin çok daha rahat geçmesini sağlamak adına gerekli çalışmalar yapmaktadır. Atlasglobal bilet iptal ve değişiklik kurallarında da bazı ölçüleri belirleyerek yolcularının yararlanmalarına sunmuş. Buna göre aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Atlasglobal bilet iptal ve değişiklik kuralları:

 • Rezervasyon, kişiye özeldir. Başkası adına rezervasyon yaptırılamaz.
 • Bilet iptali durumunda, ödeme sadece bilet sahibine yapılır.
 • Yolcu, biletinde yaptığı değişikliği (1 yıl) süre içinde kullanmalıdır. Aksi halde bileti iptal olur.
 • Gidiş-Dönüş rezervasyonu yaptırılan biletlerin iptal işlemlerinde, rezervasyondaki en kısıtlı kurala sahip seferin kuralları baz alınarak cezai işlem uygulanır.
 • Tarih değişikliği ve açık biletlerde güzergâh değişikliği yapılırken esas olan uçuş günü/sınıf tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılır.

Daha rahat bir seyahatin gerçekleşmesi ve sıkıntısız bir yolculuğun olması için Atlasglobal bilet iptal ve değişiklik kurallarını net bir şekilde okumanızı öneriyoruz. Atlasglobal resmi web sitesinde belirlenen kurallara uygun şekilde hareket ederek seyahatinizin rahat geçmesini sağlayabilirsiniz.

Atlasglobal Online Check İn

Uçak ile seyahat ederken, rahatlığına düşkün olanlar için en güzel çözümler Atlasglobal farkıyla gelmeye devam ediyor. Havalimanına gitmeden evinizde ya da mobil cihazınızdan kolaylıkla online check in işlemi yaparak, erkenden havaalanına gitmenize gerek kalmaz. Atlasglobal’in müşterilerine sunduğu bu ayrıcalıklı hizmet, kolay bir şekilde kullanabileceğiniz detaylara sahiptir. Herhangi bir şekilde havalimanında kuyruk beklemenize gerek bırakmayacak bu uygulama, mobil cihazlarda ve internet sitesinden kullanılabilmektedir. Atlasglobal online check İn işlemi ile kolaylıkla seyahat etmenin avantajlarını en güzel şekilde elde edeceksiniz.

Atlasglobal Online Check İn nasıl yapılır?

Yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Sırasıyla aşağıdaki adımları takip ederek online check in yapabilirsiniz.

 • İnternet sitesine giriş yapın.
 • Üyelik girişi yapın
 • “Rezervasyonlarım” bölümüne girin.
 • PNR numarasını yazın
 • Biletinizi seçip “check in” işlemini gerçekleştirin.

Basit birkaç adımda yerinizden kalkmanıza gerek kalmadan koltuk seçiminizi yaparak, dilediğiniz yerde yolculuk yapmanın keyfine varın. Atlasglobal Online Check in işlemi sayesinde artık zahmete girmeye gerek kalmayacak. Havaalanında sıra beklemeden ister mobil cihazınızdan ister bilgisayarınızdan işlerinizi rahatlıkla hallederek keyifli seyahat etmenin farkını yakalayın.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)