Üçüncü Havalimanı'nın tamamlanan yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi | İstanbul Havalimanı

Ülkemizin en önemli projeleri arasında yer alan ve aynı  zaman da ilk etabında yüzde 64.5’i tamamlanan 3.havalimanı inşaatı son hızlı ile devam ediyor. İstanbul 3.havalimanı yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi.

İGA havalimanları inşaatı Ceo’su Yusuf Akçayoğlu, 3.havalimanında 143 adet yolcu köprüsünün yer alacağını açıkladı. 4 adet yolcu köprüsünün montajının tamamlandığını belirten Yusuf Akçayoğlu, körük olarak adlandırılan ve montajı tamamlanan yolcu köprüleri ise havadan drone ile görüntülendiğini belirtti.

Havadan görüntülenen havalimanının ortaya çıktığı ve uçakların yanaşacağı montajı tamamlanan körük olarak nitelendirilen yolcu köprüleri görülmektedir. Görüntülere bakıldığı zaman 29 Ekim 2018 yılında açılacak olan 3.havalimanının ana terminal binasının son halinin ortaya çıktığı görülmektedir.

Ana terminal binasına bakıldı zaman bazı kısımlarda terminalin dış camlarının ve çatısının tamamlandığını görmekteyiz. Aynı zaman da bakıldığında bazı kısımlarında ise çalışmaların devam ettiğini görebilmekteyiz.

“143 Adet Köprümüz Var, Bunlardan 4 Tanesinin Montajı Bitti”

Uçuşlarda vatandaşların konforunun oldukça önemli olduğunu vurgulayan Yusuf Akçayoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“Havalimanı’nda yolcu konforunun en önemli unsurlarından biri yolcunun uçağa ilk intikali ve uçaktan çıkışındaki yaşadığı konfor seviyesidir. Şuan da 114 noktada aynı anda uçak yanaşması yapacak durumda köprülü servis verebilecek durumdayız. 143 tane yolcu köprümüz bulunuyor. Bunlardan yaklaşık olarak 42 tanesi projeye intikal etmiştir. Programına göre hem üretimi hem de montajı devam etmektedir. 4 tane köprünün montajı bitti.”

Açıklamalarını yapan İGA Havalimanları Ceo’su Yusuf Akçayoğlu, ülkemiz de henüz bu şekilde servis veren bir havalimanının olmadığını da açıklamalarına ekledi. Çalışmaların son hız devam ettiğini belirten Akçayoğlu, 3.havalimanı projenini tamamen bitmesi ile birlikte 200 milyon yolcu kapasitesinin gerçekleşeceğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir