Üçüncü Havalimanı Açılınca Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı? | İstanbul Havalimanı

İstanbul 3.havalimanı açılışı tamamlanıp devreye girdikten sonra Atatürk havalimanı kapatılacak ? Devlet Hava Meydanları işletmesi (DHMİ) genel müdürü Funda Ocak bu sorunun cevabını veriyor. Funda Ocak, “Tüm büyük metropollerde olduğu gibi İstanbul’da da yeni havalimanının mutlaka bir yedek meydanı olacaktır. Burada genel havacılık, müstakil kargo, uçuş eğitim merkezi ve bakım onarım merkezleri ile ilgili bir bölüm kalacak” dedi.

Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı?

Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı?

Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı?

Üçüncü Havalimanı açılınca Atatürk Havalimanı kapatılacak mı? ve 3.havalimanının açılması ile birlikte Atatürk havalimanının akıbetinin ne olacağı yönünde sorulara cevap veren DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, “ölçeğini ve büyüklüğünü bilemeyiz. Ancak her metropolde olduğu gibi İstanbul yeni havaalanında da mutlaka yedek meydanı olacaktır. Burada genel havacılık, müstakik kargo,  uçuş eğitim merkezi ve bakım onarım gibi birçok bölüm ile 3.havalimanının  yedek meydanı konumuna sahip olacaktır. Ancak bunun dışındakiler  tabii ki büyüklerimizin vereceği bir karardır. Şuan bununla ilgili çalışmalarımız da özellikle genel havacılık ağırlıklı olarak bir planlamamız bulunuyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı?

Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı?

3.havalimanına yabancılar tarafından oldukça yoğun bir ilgi bulunduğunu söyleyen Funda Ocak, başta ABD ve İngiltere  olmak üzere pek çok ülkenin yoğun ilgisi bulunduğunu açıkladı. 3.havaalanının yeni bir Pazar olacağını söyleyen Funda Ocak, çok büyük bir hikaye ve çok büyük bir hayalin hayata geçmesi olarak tanımladı. 2017 yılının ortasında  itibaren 3.havalimanının açılışı daha da hızlanacağını da belirten Ocak, “projenin tamamen tamamlanması ile birlikte toplam da yıllık 200 milyon yolcuya hizmet edecektir” açıklamalarında bulunmuştur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir