Atatürk Havalimanı ne zaman kapanacak? Bakan Arslan açıkladı! | İstanbul Havalimanı
Ataturk Havalimani Kapanacak mi

Ataturk Havalimani Kapanacak mi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, 3.havalimanının yolcu hizmetlerine başlaması ile birlikte kademeli olarak Atatürk havalimanı’nın kapanacağını açıkladı.

3.havalimanı çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Arslan, “1,5-2 ayda bir ziyaret ediyorum. İnşaat bu gün itibari ile %61 tamamlanmıştır. Yaklaşık olarak 30 bin arkadaş ile birlikte üç vardiya halinde çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz 2018 yılının ilk çeyreğinde birinci fazı açarak hizmete sunmaktır. Umduğumuz gibi inşaat çalışmalarımız gayet hızlı bir şekilde ilerliyor. Ancak bulunduğu coğrafya zor” açıklamalarını yaptı.

“Atatürk Havalimanı Kademeli Olarak Kapanacak”

Atatürk Havalimanı ne zaman kapanacak? sorusuna Bakan Arslan net bir yanıt verdi.  Sabiha Gökçen Havaalanı’nın ikinci pistinin inşaatının sürdüğünü belirten Bakan Arslan, İstanbul 3.havalimanının uçuş koridorunun Atatürk havalimanı ile aynı olduğunu belirtmiştir. Yolcu hizmetleri olarak açılış sonrasında geçiş süreci bitmesi ile birlikte hizmet tamamen yeni havalimanı olan 3.havalimanı üzerinden verilecektir. Yangın ve sağlık gibi uçaklar haricine tamamen İstanbul’a hizmet edecek yeni bir alan olacaktı.

Net bir şey var ki, oda şudur; Atatürk havalimanı ile 3.havalimanı birbirine kesinlikle alternatif değildir. Atatürk havalimanı, 3.havalimanı açılması ile birlikte kademeli olarak hizmetine son verilecektir. Diye konuştu.

Avrasya Tüneli’nde Günlük Geçişler 26 Bin’e Geldi!

Avrasya tüneli hakkında da konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Avrasya Tüneli geçişleri ile ilgili “Açılış sonrası ilk günler 20 binlerin üzerinde rakam gerçekleşiyordu. Daha sonrasında düşüş yaşandı ancak bu gün 26 binlere geldiğini görüyoruz. İnsanlar Avrasya Tünelini kullandıkça, yolları öğrendikçe kesinlikle trafiği daha da artacaktır” şeklinde açıklama yapmıştır.

Yerli arama motoru hakkında çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Bakan Arslan, “Bunu geliştirmek istiyoruz. Bizim değerlerimize uygun bir altyapı ile oluşturmak istiyoruz. Yerli e-posta sistemi kurarak verilerimizin ülkede kalması oldukça önemli. Kamu entegre veri merkezi ile ilgili etüt çalışmalarımızı başlattık” dedi.

Bakan Arslanın açıklamaları bu şekil de idi. 3.havalimanı, Atatürk Havaalanı, Avrasya Tüneli ve Yerli arama motoru hakkında bilgi veren Arslan, hedeflerinin tümünü en kısa süre içerisinde ve en iyi şekilde gerçekleştireceklerini de belirtmiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir