3.Havalimanı İsmi Ne Olacak,3.havalimanı İsmi Anketi | İstanbul Havalimanı

İstanbul 3. havalimanı ismi henüz resmi olarak açıklanmadan polemik konusu olmaya devam ediyor. İnternet sitelerinde 3.havalimanı adı belli oldu gibi bir çok haber bulunsa da, resmi olarak henüz bir isim verilmiş değil.3.Havalimanı Adı Ne Olacak Haberleri

haber7.com 01 Eylül 2014, 16:23

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, İstanbul’da inşa edilen 3.havalimanının isminin Recep Tayyip Erdoğan olabileceğini söylemesinin ardından bu haberi duyan bir vatandaş RTE Airport (Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı) isminin markalaşması için 21 Ağustos’ta  Türk Patent Enstitüsü’ne başvurdu. Kimliği gizlenen vatandaşın RTE Airport için logo bile hazırladığı görüldü…

iha.com.tr  12 Şubat 2015 15:01

… “3. havalimanının adı ne olacak?” sorusu üzerine ise Davutoğlu, isimle ilgili şu ana kadar ilan edilmiş bir olmadığını belirterek, “Bunlar istişare edilir, İstanbul’a yakışan bir isim üzerinde çalışılır. Önemli olan önce bebeğimizin dünyaya gelmesi. İsimlendirme yapılır” şeklinde konuştu….

sabah.com.tr  14.08.2014

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 3’üncü Havalimanı‘na Recep Tayyip Erdoğan isminin verilebileceğini söyledi. Başbakan Erdoğan’ın 12 yıldır Türkiye’nin kalkınmasında önemli rol oynadığını belirten Bakan Elvan, “Bu ülkede istikrar varsa, halen güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyorsak, rekabet gücümüz artmışsa bunu Başbakanımıza borçluyuz. Onun için ne yapılsa azdır. Havalimanına da ismi verilebilir” dedi.

zaman.com.tr 14 Ağustos 2014

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 3. havalimanına Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verileceği iddialarını doğruladı. Marriot Otel’de ‘Milas-Bodrum Havalimanı Kira Ödemesi’ törenine katılan Bakan Lütfi Elvan, Türkiye’nin, yaptığı hizmetlerden dolayı Erdoğan’a borçlu olduğunu söyledi.  Elvan, “12 yıldan beri Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin imarında, bu ülkenin kalkınmasında çok önemli bir rol oynadı. Millet de zaten bunun cevabını verdi. Ne yapılsa azdır.” ifadelerini kullandı. Elvan, “Başbakan’ın ismi havaalanına verilecek mi?” sorusuna ise “Evet.” karşılığını verdi.

radikal.com.tr 13/08/2014

Elvan, 3. havalimanına 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın adının verileceği iddialarına ilişkin ilk kez konuştu.  “12 yıldan beri Recep Tayyip Erdoğan ‘ın bu ülkenin imarında, bu ülkenin kalkınmasında, çok önemli bir rol oynadı. Millet de zaten bunun cevabını verdi. Ne yapılsa azdır.” diyen Bakan Elvan, ismi havaalanına verilecek mi? Sorusunu “evet” diye cevapladı.

milliyet.com.tr 13.08.2014

Lütfi Elvan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 3. havalimanına 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verileceği iddialarını doğruladı “12 yıldan beri Recep Tayyip Erdoğan‘ın bu ülkenin imarında, bu ülkenin kalkınmasında, çok önemli bir rol oynadı. Millet de zaten bunun cevabını verdi. Ne yapılsa azdır.” diyen Bakan Elvan, ismi havaalanına verilecek mi? Sorusunu “evet” diye cevapladı…
haberturk.com 24 Ocak 2013

… Yıldırım, yeni yapılacak havalimanının adının ne olacağı sorusunu ise, “Büyük bir proje, zor bir işe girdik. Türkiye bu büyüklükteki bir projeyi ilk kez yap-işlet devret modeliyle gerçekleştirecek. Bizim işimiz eserleri ortaya çıkarmak, biz yapalım isim koyacak birileri çıkar. Eser ortaya çıkınca sahibi çok olur. Önemli olan eseri ortaya koymak” şeklinde cevapladı….

3havalimani-yorumlari3.Havalimanı adı hakkında yorum bırakabilirsiniz. Sizce dünyanın en büyük havalimanına nasıl bir isim verilmeli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir