Anadolujet Uçak Bileti, Anadolujet Bilet Sorgulama | İstanbul Havalimanı
 •  

   

Anadolujet Uçak Bileti

anadolujet-logo

Anadolu Jet Uçak Bileti

Uçakla sürekli seyahat etmek oldukça külfetli bir hal alabilir. Böyle bir durumda en mantıklı şey ucuz uçak bileti aramak olacaktır. Anadolu Jet indirimli biletlerle müşterilerine kolaylık sağlamakta ve oldukça fazla müşteri çekmektedir. Kaliteli bir hizmet anlayışının yanı sıra müşteri memnuniyetini de ön planda tutarak çalışan Anadolu Jet birçok indirim ve kampanyalar yaparak ucuz bilet imkanını sunmaktadır.

Anadolu jet Uçak Bileti

anadolujet-bilet

Anadolu jet Uçak Bileti

Anadolu Jet öğrencilere indirimler sağlamaktadır. Öğrenci olduklarını istenen belgelerle teyit ettiren bireyler firmanın sunmuş olduğu kampanyalardan yararlanabilmektedir. Ayrıca jetgenç üyeliği olan bireyler kendileri için açılan özel fırsatlardan yararlanarak ucuz uçak bileti bulabilmektedirler. 0-2 yaş aralığındaki bebeklere de Anadolu Jet seyahatlerinde çeşitli indirimler sunularak güvenli ve ucuz bir seyahat imkanı sunulmaktadır. 2-12 yaş aralığındaki bireylere de Anadolu Jet tarafından belirlenen koşullar dahilinde indirimler uygulanmaktadır. Asker olan kişiler askerlik durumlarını belirtmeleri koşuluyla Anadolu Jet ile yapacakları belirli uçuşlarda indirimler elde etmektedir. Ayrıca Anadolu Jet ailecek seyahat edecek olanlara da bir fırsat sunarak indirimli bilet imkanı vermiştir.

Anadolujet Bilet Sorgulama

anadolujet-ucak-bileti-al

Anadolujet Bilet

Yapılan anlaşmalarla kampanyalı biletlerden yararlanabilmeleri için çeşitli operatörlere işbirliğine gitmiştir. Ortak yapılan çalışmalar sonucunda birçok müşteriye ucuz uçak bileti bulma imkanı sağlanmıştır. Ayrıca Anadolu Jet ile uçacak kişiler arasında 100. Kişi olunması durumunda sürpriz fırsatlar yakalayarak ucuz uçak bileti sahibi olabilmektesiniz. %50 indirime kadar varan fırsatlar böyle kampanyalarla karşılaşabilmeniz mümkündür. Dönem dönem bazı şehirle yapılan uçuşlara özel indirimlerde bulunmakta ve bu şehirlere uçan kişilerin ucuz bilet bulma şansı artmaktadır.

Anadolu jet Uçak Bileti Satın Al

Bu durumla birlikte kültürel faaliyetlerinde artmasını amaçlayan Anadolu Jet https://www.3havalimanı.com/anadolu-jet insanların daha ucuza ülkenin ve dünyanın farklı noktalarını görebilmelerine imkan sağlıyor. Şehirlerin kalkınması açısından da tanıtılması açısından da bu faaliyetlerini sık sık yapmakta ve takip edilmetedir.

Anadolujet Engelli Yolcu Prosedürü

Seyahatin daha sağlıklı şekilde geçmesi ve herhangi bir aksamanın yaşanmaması için hava yolu firmalarının yolcu kurallarına dikkat etmek gerekiyor. Bu noktada, tüm hava yolu firmaları standart bazı kurallar getirmektedirler. Hepsinin ortak amacı, daha güzel bir seyahatin olması içindir. Anadolujet engelli yolcu prosedürü de bu anlamada getirilmiş kurallarla çevrilidir. Tüm bunlara uygun şekilde hareket ettiğinizde, seyahatiniz çok daha rahat olacaktır.

Anadolujet Engelli Yolcu Prosedürü

Hasta ve engelli yolcuların bilet işlemlerini ve diğer işlemleri tamamlamaları için yurtdışı seyahatlerinde uçuştan en az 2 saat, yurtiçi seyahatlerde ise en az 1 saat öncesinden hava alanında olmaları gerekiyor.

Hasta yolcular:

 • Meydan doktoru veya tedaviyi yürüten doktordan “Seyahat etmesinde bir sakınca yoktur” ibaresi bulunan bir belgeyle hasta yolcular seyahat edebilirler.
 • Rapor tarihi (10 gün) on günden önce olmamalı, İngilizce veya Türkçe olmalıdır.
 • Bakıma muhtaç yolcuların yanlarında bir refakatçi bulundurmaları gerekmektedir.

Görme ve Duyma engelli yolcular:

 • Görme ve duyma engelli yolcuların refakatçi olmadan seyahat yapmalarında sakınca yoktur. Ancak hem görme hem de duyma engelli ise refakatçi ile seyahat etmek zorundadır.
 • Rehber köpeklerle seyahat edilmeye engel yoktur, kabin içine kadar ücretsiz gelebilmektedirler. Ancak köpeğin ağzının bağlı olması ve yolcunun ayağının altında olması gerekiyor.

Hareket kabiliyeti kısıtlı yolcular:

 • Engelli yolculardan seyahat için rapor istenmez. Ancak herhangi bir olası durumda uçağın tahliye edilmesi durumunda kendi ihtiyaçlarını kendi başına göremeyecek durumda ise refakatçi olmadan seyahat edemez.
 • Sedye talebi için rezervasyondan en az 24 saat önce talebin açılması gerekiyor. Geç kalınmış rezervasyonlar durumunda seyahat ünitelerine başvurmanız gerekiyor.

Kabul edilmeyen yolcular:

 • Seyahat sırasında elektrikli ya da basınçlı alet kullanan yolcular kabul edilmez. Ancak Anadolu Jet tarafından verilen maske vb. araçlar hariçtir.
 • Uçak kapısı kapanmadan önce astım krizi geçiren yolcular.
 • İlk 48 saat içinde doğmuş bebek yolcular.
 • Bulaşıcı herhangi bir hastalığı olan yolcular, bu dönemde kesinlikle kabul edilmezler.

Anadolujet Engelli Yolcu Fiyatları

Seyahatlerin daha uygun fiyatlarla tamamlayabilen bazı yolculara indirimler uygulanır. Bu sınıfta yer alan yolcu tiplerinden biri engelli yolculardır. Engelli yolcular, Anadolujet firmasının belirlediği kurallar çerçevesinde hareket ettiklerinde ve belirtilen belgelere sahip oldukları takdirde %40’a varan indirimli fiyatlardan yararlanabilir, engellilerin yanında bulunan refakatçiler ise B/M/H/S ücret sınıflarında vergiler hariç koltuk ücreti üzerinden yüzde 20 indirimli uçak bileti satın alabilirler.

Anadolujet Engelli Yolcu Fiyatlarından yararlanabilmek için;

 • C. Başbakanlık Engelliler İdaresi Başkanlığı tarafından verilmiş olan %40 engelli kimlik kartı.
 • Sağlık kurulu tarafından verilmiş “Engelli” ibaresi olan nüfus cüzdanı.
 • Refakatçi ile seyahat edecekse, refakatçi indiriminden faydalanabilmesi için ‘refakatçi ile seyahat etmelidir’ ibareli belgenin olması gerekiyor.

Yukarıda saymış olduğumuz kurallar ve gerekli belgelerle Anadolu Jet ofisleri ve yetkili acentelerine giderek bilet rezervasyonu yaptırabilir, sunulan indirimli fiyatlardan yararlanarak seyahatinizi daha uygun maliyetlerle tamamlayabilirsiniz.

Anadolujet Bebek Yolcu Kuralları

Her hava yolu firmasının kendi çerçevesinde belirlediği bir takım yolculuk kuralları vardır. Daha rahat seyahat etmek ve sunulan avantajlardan daha rahat faydalanmak için belirlenen kurallar çerçevesinde hareket eden yolcuların seyahatleri çok daha keyifli geçiyor. Anadolujet bebek yolcu kuralları noktasında da yine bazı maddeler getirerek seyahatin daha rahat geçmesini sağlamaktadır. Tüm bu kurallara uygun olarak hareket ettiğinizde, keyifli bir yolculuk ile en güzel seyahat sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Anadolujet bebek yolcu kuralları:

 • 0-2 yaş arasındaki yolcular “bebek yolcu” olarak kabul edilmektedirler.
 • 0-2 yaş arasındaki bebekler, kucakta seyahat ederler.
 • İlk 48 saati doldurmamış bebekler seyahate kabul edilmezler. İstisnai durumlarda, doktordan rapor alınması gerekiyor.
 • 2 yaşını bitirmemiş bebekler ancak aileleriyle seyahat edebilirler ya da yetkili refakatçilerle birlikte seyahat edebilirler.
 • Uçuş emniyeti açısından bir yolcu en fazla bir bebekle seyahat edebilir, ikinci bebek için ayrı bir refakatçi ya da yetişkin bileti satın alınmalıdır.
 • Anadolujet uçuşlarında “bebek yemeği” verilmemektedir.
 • Kabinde taşınmasına izin verilen bebek arabaları, check in işlemi sırasında bagaj etiketi ile etiketlenirler. Kabul edilmeyen bebek arabaları ise kargo bagajı etiketi alırlar.

Anadolujet Bebek Yaş Sınırı

Türk Hava Yolları (THY)’in kuruluşu olarak Anadolu bölgelerine uçuş düzenleyen Anadolujet ile daha keyifli yolculuk yapmak için belirlenen kurallara göre hareket etmek çok daha güzel bir yolculuğun yaşanması adına etkilidir. Her yolcu için mutlaka bir kural olan hava yolu firmalarında, konulan kurallar, seyahatin daha rahat geçmesi adına belirlenen şartlardan oluşmaktadır. Bu nedenle yolcuların belirlenen kurallar çerçevesinde seyahat etmelerinin çok daha rahat bir yolculuğun gerçekleşmesini sağlayacaktır. Anadolujet bebek yaş sınırı konusunda da yine bazı kurallar belirlemiştir. Bunlara dikkat ettiğinizde hem siz hem de bebeklerinizin seyahat etmesi çok daha rahat hale gelecektir.

Anadolujet bebek yaş sınırı:

 • 0-2 yaş arasındaki yolcular “bebek yolcu” kapsamındadırlar.
 • İlk 48 saati doldurmamış bebekler seyahate kabul edilmezler. İstisnai durumlarda ise doktor raporu gerekmektedir.
 • Bir yolcu en fazla bir bebek ile birlikte yolculuk yapabilir, ikinci bir bebek varsa ayrı bir yolcu ile seyahat edebilir veya ikinci bebek için yetişkin bileti satın alınır.

Tüm bu kurallar çerçevesinde yapacağınız seyahatlerinizin çok daha rahat geçeceğinden emin olabilirsiniz.

Anadolujet Bebek Arabası Taşıma

Bebekli ailelerin seyahat etmelerine herhangi bir engel yoktur. Ancak getirilen bazı kurallar çerçevesinde seyahat etmek, hem yolculuğun güzel geçmesi hem de seyahat esnasında herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına önemlidir. Anadolujet bebek arabası taşıma konusunda yolcuların dikkatli olmasını istemektedir. Çoğu zaman havalimanlarına gelişlerden sonra öğrenilen bazı durumlar, yolcular için sıkıntı yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle seyahate çıkmadan önce belirlenen bazı kuralları gözden geçirmeniz gerekiyor. Anadolujet bebek arabası taşıma kuralı da bu konuda önemli konulardan biridir.

 Anadolujet Bebek Arabası Taşıma Kuralları:

Çoğu havayolu şirketinde olduğu gibi Anadolu jet hava yolu firmasında da bebek arabası ücretsiz olarak taşınmaktadır. Kabine alınabilecek bebek arabaları için check in işlemi yapılırken kayıtlı bagaj işlemi uygulanır. Taşınmasına müsaade edilmeyen bebek arabaları ise kargo bagaj kaydı yapılarak ücretsiz taşınır.  Göz önünde tutmanızda fayda olacak Anadolujet bebek arabası taşıma kuralları hakkında daha fazla bilgi almak için resmi internet sitesini ziyaret edebilir ya da çağrı merkezlerinden arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Anadolujet Bebek Yolcu Fiyatları

Rahat bir seyahat ve uygun maliyetlerle bilet satın alabilmek için yolcu hakları hakkında bilinmesi gereken bir takım detaylar vardır. Anadolujet firmasının yolcularına tanıdığı haklardan biri de bebek sahibi ailelerdir. İndirimli fiyatlarla yolculuk yapmak adına sunulan bu avantaj sayesinde daha az para ödeyerek daha keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolujet bebek yolcu fiyatları, bebeklerin yaş sınırına göre değişmektedir. 0-2 yaş arasındaki bebekler, “kucakta taşınan yolcular” kapsamında oldukları için sabit ücret 29TL uygulanır. Aktarmalı seferlerde 39 TL’dir. Promosyon biletlerde ise çocuk indirimi uygulanmamaktadır. 0-2 yaş arasında olup birden fazla bebek varsa, koltuk işgal ettiğinden dolayı yetişkin bileti ile seyahat etmesine izin verilmektedir.

Anadolujet uçak bileti satın alırken haklarınız hakkında fikir sahibi olduğunuzda, daha uygun fiyatlarla seyahat etmeniz çok daha kolay olacaktır. Sitemizde Anadolu Jet firmasının kampanya ve indirimli uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanabileceğiniz konular hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir. Gerekli açıklamaları inceleyerek seyahatinizin daha az maliyetle tamamlanmasını sağlayabilir, seyahatteki ayrıcalığınızı görebilirsiniz.

Anadolujet Bagaj Hakkı

Yolcuların en büyük sıkıntılarından biri de seyahate çıkmadan önce hazırladıkları bagajlardır. Aslında hava yolu firmalarının belirledikleri kurallar dahilinde hareket ettiklerinde bu tip sıkıntılarla karşı karşıya gelme durumları söz konusu olmaz. Ancak ne var ki çoğu zaman havalimanı girişinde check in işlemi yapıldığı zamanlarda haklarını öğrenebiliyorlar. Anadolujet bagaj hakkı konusunda web sitesinde detaylı bilgilere yer vererek yolcularını bilgilendirme konusunda gerekli olan tüm açıklamaları yapmış. Bu kurallar ve size sunulan haklara riayet ederek çok daha rahat bir seyahat yapmanın keyfine varabilirsiniz.

 Anadolujet Bagaj Hakkı:

 • Her bebek maksimum bir bebekle seyahat edebilir.
 • Yolcu başına verilen bagaj hakkı 10 kg. ile sınırlı olup koltuk hakları yoktur.
 • Her yolcu 1 adet diz üstü bilgisayar ve maksimum 1 parça/ 8Kg / 25x35x61 ölçülerinde taşıma hakkına sahiptir.
 • Her yolcu 2 yaşından büyük bebek yolcular için 15 kg.+ 8 kg. el bagajı serbest bagaj taşıma hakkına sahiptirler. Bebek yolcular için bagaj hakkı 10 kg. hakkına sahiptir.
 • Belirtilen bagaj sınırının geçmesi durumunda kilogram başına iç hat uçuşlarında 7 TL (3 USD, 3 EUR, 3GBP), dış hat uçuşlarında 14 TL(6 USD. 6EUR, 6GBP) ücret tahsil edilmektedir.

Anadolujet Servisi Olan Havalimanları

anadolujet-kampanya

Anadolujet

Seyahatte rahat etmek, iniş ve kalkışlarda evinize daha rahat gidebilmeniz için Anadolu jet servisi olan havalimanları ayrıcalığından yararlanarak seyahat edebilirsiniz. İstanbul ve Ankara seyahatlerinde özellikle firmanın yolcularına tanıdığı haklar sayesinde yükünüz dert olmaktan çıkacak ve uçak yolculuğunun verdiği yorgunluk ile mücadele etmek zorunda kalmayacaksınız. Anadolujet servisi olan havalimanları, yoğun olarak İstanbul ve Ankara illerinde mevcuttur. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyenler ise bilet rezervasyonu yaptırırken bunu belirtmek zorundadırlar. 14,90 ek ücret karşılığında İstanbul ve Ankara’ya yapacağınız seyahatlerde servis imkânlarından faydalanabilirsiniz. Tüm bunlar, seyahatin çok daha rahat geçmesi adına Anadolujet firmasının müşterilerine sunduğu cazip seçeneklerdir.

12 Ekim 2015 tarihinden bu yana uygulanan kampanya sayesinde yolcular artık çok daha rahat seyahat etmenin keyfine varabiliyorlar. Anadolujet servisi olan havalimanları kapsamında yapacağınız yolculuklarınızın çok daha keyifli geçeceğini siz de göreceksiniz. Cüzi bir rakam ödeyerek konforunuzu uçak yolculuğundan sonra evinize gidene kadar da devam ettirebilirsiniz. Anadolu jet resmi internet sitesinde yayınlanan ilgili duyuruyu kapsamlı şekilde okuyarak avantajdan yararlanabilirsiniz.

Anadolujet Promosyon Bilet Nedir?

anadolu-jet

Anadolujet Promosyon Bilet

Seyahate çıkmadan önce planlı bir yolculuk düşünüyorsanız kesinlikle çok daha uygun fiyatlarla seyahat edebileceğinizden emin olabilirsiniz. Anadolujet promosyon bilet avantajlarıyla daha az para ödeyerek daha keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Yolculuğunuzdan en az 1 ay öncesinden rezervasyon yaptıracağınız biletlerde ciddi şekilde indirimler uygulanıyor. 29 TL’den başlayan bilet fiyatlarıyla iç hatlar güzergâhlarından gitmek istediğiniz yere çok daha rahat seyahat edebilir, ekonomik bir bütçe ile işlerinizi çok daha rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Planlı yolculuklarda genellikle öncesinden bilet rezervasyon işlemi yapılır. 1 ay öncesinden yapılan rezervasyonlarda, hava yolu firmalarının sunduğu cazip fiyatlardan yararlanmak oldukça kolaydır. Anadolujet firması da bu anlamda yolcularına sunduğu indirimli fiyatlarla promosyon bilet seçeneğini sunuyor. Diğer sınıftaki biletlere göre daha az bagaj hakkı olan ve kampanyalarda kullanılamayan promosyon biletler, daha çok seyahatinde çok fazla eşya götürmeyecek veya daha çok önceden planlanmış seyahatlerde tercih edilmektedir. Dilediğiniz zaman sitemizden de faydalanarak Anadolujet promosyon bilet avantajlarını değerlendirerek ucuza seyahat edebilirsiniz.

Anadolujet Bilet İptal ve Değişiklik

Zaman zaman önceden hazırlanılmış bir programın iptal olma durumu söz konusu olabilmektedir. Seyahate çıkılmadan önce yaşanan bu tip sorunlar için hava yolu firmaları yolcularına bazı haklar tanımaktadırlar. Anadolujet bilet iptal ve değişiklik konusunda müşterilerine yardımcı olarak sunulan haklardan yararlanmalarına yardımcı olmaktadır.  Bilet iptali ya da değişiklik yapmak istediğinizde de yine bazı şartlar çerçevesinde internetten ya da yetkili acentelerden işlem gerçekleştirebilirsiniz. Tabi detaylar ve getirilen kurallar hakkında bilgi sahibi olduğunuzda daha rahat bir şekilde sunulan seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Anadolujet Bilet İptal ve Değişiklik Nasıl Yapılır?

 • Bilet satın alan kişi kendisi değişiklik ya da iptal işlemi yapabilir.
 • Değişiklik yapacağınız bilet için en az 12 saat öncesinden belirtmeniz gerekiyor. Bu durumda sadece bilet farkı ödenir.
 • 12 saatten az kala yapılan değişikliklerde ise biletin vergisiz tutarı üzerinden %30 oranında ceza uygulanır.
 • Ancak promosyon biletlerde değişiklik yapma hakkınız bulunmamaktadır.

Anadolujet bilet iptal ve değişiklik kuralları çerçevesinde hareket ederek daha keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Anadolujet Promosyon Bilet Nasıl Alınır?

Hava yolu firmalarının müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan biri de promosyon bilet avantajıdır. Bu avantaj sayesinde daha uygun fiyatlarla seyahat etmenin kolaylıklarına sahip olabilirsiniz. Anadolujet promosyon bilet satın alarak da yine bu ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise öncesinden belirlediğiniz bir tarihte uzun vadeli olarak bilet rezervasyonu yaptırmanız gerekiyor.

Anadolujet Promosyon Bilet Nasıl Alınır?

En az 1 ay öncesinden satın alınan Anadolujet uçak bileti, “promosyon bilet” kapsamında yer almaktadır. Fiyatlar da gidilecek yönde ilk alınan biletler olduğundan sonradan satın alınan biletlerden daha ucuz bedellerle satın alınabilmektedir. Buna tüm hava yolu firmalarında “promosyon bilet” denmektedir. Anadolu jet ayrıcalıklarıyla seyahat ederek dilediğiniz yere çok daha rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Anadolu’nun birçok noktasına sefer düzenleyen, yurtdışı uçuşlarında da belli ülkelere seyahat düzenleyen Anadolujet ile istediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Sitemizde tüm bu konulardan çok daha fazla bilgiyi bulabilir, bu bilgiler dahilinde bilet rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Anadolujet promosyon bilet satın alma kolaylıkları ile ilgili de detaylı bilgilere yer verdiğimiz sitemizi inceleyerek kolaylıklardan faydalanabilirsiniz.

Anadolujet Online Check İn

Online check in işlemi, havaalanına gelmeden önce rezervasyonu olan tüm biletlerin internet üzerinden yaptıkları işlemlere verilen isimdir. Uçuştan en az 24 saat sonra en geç 90 dakika kala yolcular, internet üzerinden Anadolujet Online Check İn yapabilmektedirler.  Bu sayede belirledikleri koltukları seçme hakkını havaalanında kuyruğa girmeden kolaylıkla seçebilirler.

Havaalanında işlem yapmak bir hayli zaman alır. Bu nedenle Anadolujet firması da diğer hava yolu şirketleri gibi online check in işlemini sunuyor. Bu sayede zahmet etmenize gerek kalmadan işlemleri internet üzerinden tamamlayarak rahatınıza bakabilirsiniz. Ülkemizin ve yurtdışı seyahat ağlarının çoğunda işlem yapılabilen hizmet ile seyahatin keyfine varacaksınız.

Dilediğiniz zaman satın aldığınız bilet üzerinde işlem yapmak için Anadolujet resmi web sitesine giriş yaparak “Rezervasyonlarım” bölümünden biletinizi seçerek işlem yapabilirsiniz. Kolay kullanılır bir panele sahip olması zaman kaybetmeden işlem yapmanıza yardımcı olacaktır. Anadolujet online check in işlemi sayesinde artık havaalanında uzunca beklemenize gerek kalmayacak, uçağınıza yetişmek için ayıracağınız zamanı minimum seviyeye düşürebilirsiniz. Hızlı ve kolay yöntemlerle seyahat etmenin keyfini yaşayacaksınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir